Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Drzwi: 18:00 / Start: 19:00
2 czerwca Niechęć wystąpi na True Tone Festival!
Będzie to prawdopodobnie ostatni klubowy koncert zespołu w 2023 roku. Jesienią Niechęć zaszyje się w studio, by zarejestrować kolejną płytę. Na koncercie usłyszycie ów nadchodzący album niemal w całości (ponad 40 min premierowego materiału). Ponadto zespół wykona (w całości!) nagradzany w większości podsumowań najlepszych polskich płyt 2022 roku (m.in. Onet, Wyborcza) album “Unsubscribe”. Nie zabraknie też starszych kompozycji. Wszystko to złoży się na trwający ponad dwie godziny występ, na który Niechęć (będziemy informować!) przygotowała całą masę niespodzianek.
Muzyka Niechęci to tygiel, w którym miesza się wiele elementów: jazzowa improwizacja, rockowa energia, elektroniczne brzmienia, ale też ilustracyjność muzyki filmowej.
Zespół istnieje od 10 lat, wydał 4 płyty. Wszystkie doczekały się bardzo entuzjastycznych (fragmenty poniżej) recenzji w mediach (m.in Gazeta Wyborcza, Onet, Polityka, Interia, Wprost, Newsweek). Wszystkie były wysoko notowane w licznych tzw. podsumowaniach “najlepszych polskich płyt roku” (w 2022 roku m.in. 3. miejsce w rankingu Onetu, także Gazeta Wyborcza, czy 7. miejsce w międzynarodowym rankingu portalu Rate Your Music). .
Niechęć ma za sobą ponad 300 zagranych koncertów, w tym także na festiwalach, tak w Polsce (m.in. Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka), jak i zagranicą (m.in. Colours of Ostrava (Czechy), Copenhagen Jazz Festival (Dania), Glimps Festival (Belgia), Polish Jazz London Series (Anglia).
SKŁAD ZESPOŁU:
Michał Kaczorek – perkusja
Maciej Szczepański – gitara basowa
Michał Załęski – fortepian, rhodes, nord stage, głos
Rafał Błaszczak – gitara
Maciej Zwierzchowski – saksofon
Zespół Immortal Onion ugruntował już sobie pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu i konsekwentnie zyskuje to miano również za granicą (koncerty w 13 krajach w tym ostatnio w Moskwie i na Syberii). Po dwóch świetnie przyjętych albumach (debiutanckiego “Ocelot of Salvation” z 2017 i wydanego w U Know Me “XD [Experience Design]” z 2020) prezentujemy płytę „Screens”, która została nagrana z inicjatywy
trójmiejskiego kompozytora i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. Skomponowane przez Michała utwory pokazują, że fuzja nowoczesnego jazzu z elektroniką może być wciąż świeża i porywająca. „Screens” gdzie obok Michała, Tomira, Wojtka i Ziemowita pojawia się wielu instrumentalnych gości to zdecydowanie mocny krok do przodu w wykonaniu wciąż młodych muzyków z Trójmiasta.
Warto nadmienić, że w utworze “ZOZI” gościnny udział wzięły współpracujące z Alfah Femmes, Ralphem Kamińskim czy The Fruitcakes skrzypaczka Ola Szymańska oraz wiolonczelistka Weronika Kulpa. W tym samym kawałku pojawia się sekcja dęta w postaci trębacza
Dawida Lipki, znanego z zespołów Zgniłość czy Bizzarre Penguin oraz puzonisty Pawła Niewiadomskiego z Power of the Horns. Utwór “OK Boomer” swoim charakterystycznym gitarowym soundscapem wzbogacił Marcin Gałązka, wieloletni współpracownik Tymona Tymańskiego. Całość nagrał i zmiksował osobiście Michał Ciesielski, a mastering to dzieło Michała “Eproma” Baja. Oprawa graficzna to kontynuacja współpracy z Martą “Martiszu”
Ludwiszewską, która jak nikt inny odczuwa zwariowanego ducha nieśmiertelnej cebuli.
Skład:
Michał Jan Ciesielski – saksofon tenorowy/elektronika
Tomir Śpiołek – instrumenty klawiszowe
Ziemowit Klimek – kontrabas/moog
Wojtek Warmijak – perkusja
Posłuchaj:
https://immortalonion.com/music/